Son dakika… Düğünü basan intihar bombacısı IŞİD’li çıktı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de dün gece yaşanan intihar saldırısının ardından detaylar ortaya çıkmaya başladı... Kabil'in batısında gerçekleşen bir düğüne yapılan ve 63 kişinin öldüğü, 182 kişinin de yaralandığı terör saldırısı sonrasında IŞİD sorumluluğu üstlendi.

Son dakika… Düğünü basan intihar bombacısı IŞİD’li çıktı

Uluslararası kamuoyunun pek umursamadığı ama yıllardır şiddet, terör ve insanlık dramının yaşandığı Afganistan’da dün gece korkunç bir olay yaşandı. Başkent Kabil’in batısında dün gece gerçekleşen bir düğüne intihar bombacısı saldırdı. Düğün salonunda erkeklerin bulunduğu bölgeye giderek kendini patlatan ve 63 kişiyi öldüren 182 kişiyi de yaralayan teröristin IŞİD militanı olduğu ortaya çıktı.

Reuters’ın son dakika haberi olarak geçtiği haberde, Irak ve Şam İslam Devleti’nin saldırıyı üstlendiği belirtildi. Açıklamayı IŞİD’in yaptığı belirtildi.

ABD’nin Afganistan’daki güçlerini çekmesi gündemdeyken gelen bu saldırı hem bölgede hem de bütün dünyada panik ve endişe yarattı. İçişleri Bakanlığı gerçekleşen intihar saldırısında en az 63 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 182 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Saldırı sonrasında düğün salonunda dağılan masalar ile birlikte davetlilerin terlikleri kaldı.