Küçük Talha artık görüyor! Tek hayali Fenerbahçe’yi statta izlemek

Doğuştan görme engelli Talha Kokdaş (11), uzanan yardım eli sayesinde artık görebilecek. Başarılı ameliyattan sonra yüzde 85’lik görme yetisine kavuşan Talha’nın sıradaki büyük hayalini ise Fenerbahçe Spor Kulübü gerçekleştirecek.

Küçük Talha artık görüyor! Tek hayali Fenerbahçe’yi statta izlemek

11 yaşındaki Talha Kokdaş, İzmir'de görme engelli olarak geldi dünyaya. Henüz altı aylıkken doğmuştu. Erken doğum nedeniyle kuvöze alındı. Hayata ‘merhaba' dediği andan itibaren yaşama tutunma mücadelesi verdi. Yedi ay yoğun bakım ünitesinde süren yaşam savaşını kazandı. Fakat hasar almıştı. Doğumsal katarakt teşhisi konuldu. Sağ gözü hiç görmezken, sol gözü sadece yüzde 20 oranında görme yetisine sahipti. Tıpta sol gözünün görme oranını artırma imkanı vardı, bunun için ameliyat olması gerekiyordu ama ailesinin maddi gücü yoktu. Talha'nın ihtiyaç duyduğu yardım desteği İzmirli hayırsever bir hekimden geldi.

AMELİYATI BAŞARILI GEÇTİ

Özel bir göz hastanesinin yönetim kurulu başkanı olan Operatör Doktor Mehmet Söyler, Talha'ya yardım eli uzattı. Söyler, Talha'nın tedavisini ücretsiz olarak üstlendi. Bu doğrultuda Talha Koptaş'ın altıncı ameliyatını yaptı. Söyler, “Zor bir cerrahi. Gözün içerisinde aşağıya doğru kaymış olan merceği tekrar yerine yerleştirip, merceğin arkasındaki dokunun temizliğini sağladık” dedi. Böylece Talha'nın sol gözü yüzde 85 oranında görüşe kavuştu.

SÖZCÜ